Deklaracja Dostępności
Wstęp
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej: 2014-01-13.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-02-04.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- W zakładce sprawozdania finansowe znajdują się odnośniki do strony podmiotowej BIP Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty Targówek m. st. Warszawy, która nie spełnia wymagań ustawy z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
- W zakładce kontrole znajdują się pliki niedostępne cyfrowo – zgodnie z ustawą 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej rozdział II art. 6.1 pkt 4 ppkt a.
- Część plików do pobrania nie jest dostępna cyfrowo – zostały umieszczone przed wejściem w życie ustawy i będą udostępniane w sposób alternatywny.
- Strona zawiera odnośniki do stron zewnętrznych, które nie są w pełni dostępne cyfrowo.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
- Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2020-08-10.
- Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2024-03-29.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
- osoba kontaktowa - Monika Zuziak,
- adres e-mail - p81@eduwarszawa.pl,
- numer telefonu - 22 679 02 35 ,
- adres do korespondencji - Przedszkole Nr 81, ul. Barkocińska 19/21, 03-543 Warszawa .
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Budynek przedszkola usytuowany jest dłuższym bokiem do ulicy Barkocińskiej. Teren podmiotu jest ogrodzony, istnieje możliwość wejścia przez furtkę lub bramę wjazdową. Przy furtce zamontowany jest domofon. Główne wejście znajduje się po lewej stronie, na dłuższym boku budynku. Do głównego wejścia prowadzi kilka schodów. Po prawej stronie znajduje się podjazd dla wózków o dużym nachyleniu, niewyposażony w poręcze. Od strony ogrodu, na krótszym boku budynku, po lewej stronie od wejścia znajduje się wyjście ewakuacyjne. Drugie wyjście ewakuacyjne znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia na krótszym boku budynku. Wewnątrz budynku po lewej stronie w holu głównym znajdują się gabinety dyrektora i kierownika gospodarczego. Trzecie drzwi za gabinetami prowadzą na klatkę schodową. Stąd można się dostać na piętro pierwsze do kuchni, do piwnicy oraz do wyjścia ewakuacyjnego na ogród.
Po prawej stronie holu znajduje się kontuar. Za kontuarem w holu i we wnękach po prawej stronie znajdują się szatnie dziecięce. Po prawej stronie znajduje się również zmywalnia, łazienka dziecięca, zejście schodami do szatni personelu oraz wyjście ewakuacyjne. Po lewej stronie holu znajdują się dwie sale lekcyjne oraz wejście schodami na piętro pierwsze.
Na piętrze znajduje się hol. Po prawej są dwie sale lekcyjne. Po lewej stronie umieszczone są: gabinet logopedy, toaleta personelu, łazienka dziecięca, zmywalnia oraz wejście do kuchni. Pomieszczenia wchodzące w skład kuchni to: łazienka dla personelu kuchennego, dwa pomieszczenia robocze, magazyn oraz obierak warzywny. Klatką schodową możemy zejść na parter do wyjścia ewakuacyjnego znajdującego się po lewej stronie na krótszym boku budynku.
Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim może dostać się tylko na parter budynku. Budynek nie posiada wind, platform wjazdowych, informacji głosowych oraz pętli indukcyjnych.
Przed budynkiem znajduję się brama wjazdowa dla służb. Przed ogrodzeniem budynku wyznaczono cztery miejsca parkingowe, na których dozwolony jest postój do 10 minut.
Do budynku można wejść z psem przewodnikiem lub psem asystującym.
Budynek nie jest wyposażony w oznakowanie alfabetem Braille’a oraz oznaczeniami kontrastowymi. Po uprzednim umówieniu jest możliwość skorzystania z pomocy pracownika posługującego się alfabetem migowym.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych